Третього березня Департаментом освіти та науки міської ради проведено семінар на тему: «Стандарт НАССР — важливий інструмент для контролю безпеки харчування в закладах освіти».
Базою проведення став ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг».
Захід такого рівня в нашій громаді відбувся вперше. Адже до участі в семінарі залучили всіх шеф-кухарів закладів дошкільної освіти, а проводили заняття найкращі, авторитетні фахівці Центру.
Ще на етапі реєстрації та знайомства шеф-кухарі мали змогу переглянути виставку спецодягу, новітнього кухонного обладнання, а також спеціальної літератури.
Відкрила семінар Ольга Гура, спеціалістка з харчування Департаменту освіти та науки. Вона акцентувала увагу присутніх на питанні організації якісного та безпечного харчування вихованців у дитячих садках.
Кваліфікованою, високопрофесійною була інформація надана Світланою Горпинич, викладачкою-методистом, спеціалісткою вищої категорії Центру професійно-технічної освіти сфери послуг. Ця частина занять проведена у формі плідного діалогу, обміну повідомленнями, практичного відпрацювання теми щодо принципів і кроків НАССР… Детально висвітлено питання санітарно-гігієнічних вимог до персоналу та приміщень харчоблоків закладів дошкільної освіти, кольорового кодування та маркування тощо…
Друга частина семінару — практичні заняття: приготування та представлення готових страв, виробів з тіста та напоїв дитячого дошкільного харчування; майстер-клас з формування різновидів випічки. Тут повною мірою проявила свій талант, уміння й навички ще одна майстриня — Зелінська Майя…
Семінар став для шеф-кухарів вагомою подією, збагативши їх теорією та практикою безпечного дитячого харчування.
Підбито підсумки. Всі учасники отримали сертифікати…
ДОВІДКОВО:
HACCP (англ. Hazard Analysis and Critical Control Point) — система аналізу ризиків, небезпечних чинників і контролю критичних точок. Якщо розшифрувати абревіатуру, буквально з англійської – це «небезпека», «аналіз», «критика», «контроль» і «точки». НАССР – те, що допомагає нам ідентифікувати, оцінювати й контролювати небезпечні чинники на кухні.
Головним завданням системи HACCP є аналіз небезпек і проведення поетапного контролю за всіма етапами приготування страв і харчових продуктів, починаючи від прийому продуктів на склад і до моменту подачі готової страви.
Контроль за безпечністю харчування в закладах освіти громади наразі здійснюється за принципами HACCP.
Більше новин ось тут: https://osvita.khm.gov.ua/?cat=1
Якщо у Вас виникли запитання, скаги чи пропозиції, Ви можете заповнити форму нижче та отримати відповідь у зручному форматі!
* — обов’язкові поля