День Соборності – день єднання

22.01.2020 21:19
Поділитися новиною

22 січня українці відзначають 101-у річницю від дня проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. 22 січня 1918 року IV Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність УНР. Роком пізніше, 22 січня 1919-го, у Києві на Софійській площі був оприлюднений Універсал Директорії Української Народної Республіки – Акт Злуки про об’єднання українських земель в єдину Україну.

В місті Хмельницькому до Дня Соборності України на мосту через річку Південний Буг, що на вулиці Степана Бандери, відбулася патріотична акція «Ланцюг єднання». Участь в ній взяли школярі міста. Взявшись за руки, під жовто-блакитними прапорами, учасники акції сформували живий ланцюг, з’єднавши два береги річки.

«Ми сьогодні з вами відзначаємо день, який є знаковим. В 1919 році був проголошений Акт злуки, відповідно до якого УНР об’єднувалася з ЗУНР. Пам’ятаємо також з вами про те, що у 1990 році був ланцюг єдності, який об’єднав українців від Києва до Львова. Українці, ставши разом та тримаючись за руки, показали свою причетність до єдиної української нації, показали своє бачення того, що Україна має бути єдиною державою: незалежною та соборною. З двохтисячних років і до сьогодні ми маємо з вами традицію об’єднуватись в ланцюжки єдності, демонструючи, що ми пишаємось з того, що ми громадяни нашої країни» – звернулась до присутніх  керуючий справами виконавчого комітету Юлія Сабій.

Про події у 1990 році розповіла учасниця акції. Пані Ганна наголосила, що 30-років тому було багато бажаючих взяти участь у ланцюзі злуки, проте через відсутність стільникового зв’язку інформація розповсюджувалась повільно. Спочатку навіть чекали, що ланцюг пройде через місто Хмельницький та через р. Збруч на межі Волочиського (Хмельницька область) та Підволочиського (Тернопільська область) районів. Але надійшла інформація з Почаєва, що ланцюг «піде» через міста Рівне та Житомир. Добиралися хто як міг: було холодно, заметілі. Люди їхали на автомобілях, їх перестрівали, не пускали: ситуація була неоднозначною. Але ланцюг злуки все ж таки відбувся.

  Електронне звернення

  Якщо у Вас виникли запитання, скарги чи пропозиції, Ви можете заповнити форму нижче та отримати відповідь у зручному форматі!

  * — обов’язкові поля

  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Дозволені файли у форматі jpg, jpeg, png, gif, pdf, doc, docx, ppt, pptx, які не перевищують розмір 2 Мб.

  Надсилаючи форму, Ви даєте згоду на обробку персональних даних
  Корисні посилання
  Хмельницька міська рада
  Хмельницька міська рада
  Департамент освiти i науки Хмельницької обласної державної адмiнiстрацiї
  Департамент освiти i науки Хмельницької обласної державної адмiнiстрацiї
  Інформаційна система управління освітою
  Інформаційна система управління освітою
  Мiнiстерство освiти i науки України
  Мiнiстерство освiти i науки України
  Нова українська школа
  Нова українська школа

  Ми в соц мережах
  Facebook
  Сторінка у Facebook
  Електронне звернення

  Якщо у Вас виникли запитання, скаги чи пропозиції, Ви можете заповнити форму нижче та отримати відповідь у зручному форматі!

  * — обов’язкові поля

  *
  *
  *
  *
  *
  *
  Дозволені файли у форматі *.doc, *.docx, *.exl, *.exls, *.png, *.jpg, які не перевищують розмір 2 Мб.