ХТО НАЙСИЛЬНІШИЙ У ДОДЖБОЛІ

15.11.2023 17:20
Поділитися новиною

14 листопада розпочалися змагання з доджболу серед учнів 5-6 класів закладів загальної середньої освіти нашої громади. Поєдинки відбуваються в спортивній залі ДЮСШ № 3 (вул. Прибузька, 3/1).

Заявки для участі в змаганнях подали команди 19 закладів освіти.

Відбіркові ігри пройдуть 14 і 15 листопада, а фінальні ігри – 20 листопада. Початок ігор о 13:00 годині.

Загальне керівництво проведенням чемпіонату здійснюється представниками ГО «ФСР «Сила Нації», ГО «Федерація ДОДЖБОЛУ України»», ГО «СПОРТ МІНІСТРІ» спільно з Департаментом освіти та науки й управлінням молоді та спорту Хмельницької міської ради, ДЮСШ№1.

ДОВІДКОВО:

Доджбол або Вибивали — динамічна гра з м’ячем. Розрахована на кілька людей.

Правила гри в ДОДЖБОЛ

• Мета доджболу полягає в тому, щоб вибити гравців суперника з гри, вдаривши їх живим м’ячем або ловлячи живі м’ячі, які були кинуті суперником.
  • Щоб розпочати гру, кожен гравець має торкнутися відповідної задньої лінії, принаймні однією ногою.
  • Суддя розмістить 6 м’ячів для викидання вздовж центральної лінії – по три з кожного боку майданчика. Суддя починає матч, даючи свисток, і в цей час гравці можуть поспішити, щоб схопити три м’ячі зі свого правого боку.
  • Гравцям дозволяється перетинати середню лінію лише під час стартового ривка.
  • Гравці повинні відступити та перетнути лінію атаки, перш ніж зробити свій перший кидок або можуть передавати м’ячі назад товаришам по команді, розташованим за лінією атаки. Щоб кидок був дійсним, дві ноги повинні бути за лінією атаки.
  • Якщо гравець ловить живий м’яч, кинутий суперником, тоді гравець, який кинув м’яч, вибуває. Крім того, видалений член команди ловця може повернутися на поле для гри.
  • Гравці, які повертаються до гри, повинні робити це в тому ж порядку, в якому їх було вибито.
  • Гравці, які вибули, повинні вишикуватися в порядку вибуття, починаючи з початку зони, для легкого повернення до гри.
  • Коли гравець «аут», він повинен підняти руку та негайно покинути поле, жодним чином не заважаючи грі.
  • Будь-який гравець, який навмисно кидає м’яч у гравця суперника, чия рука піднята, буде «аут».
  • Будь-який гравець, який перетне середню лінію під час матчу, буде «аут».
  • Будь-який гравець, який перетне бокові та задню лінію поля під час матчу, буде «аут».
  • Гравець вибуває, якщо він упускає м’яч під час спроби зловити або м’яч вибивається з його рук атакувальним м’ячем.
  • Гравці можуть передавати м’яч товаришам по команді.
  • Гравці можуть покласти м’яч на землю.
  • Гравцям не дозволяється бити ногою або наступати на м’яч.
  • Гравцям не дозволяється кидати м’ячем в голову. Гравцю якому навмисно потрапили в голову продовжує грати. Гравець який кидав цей м’яч за рішенням судді, може бути видалений.
  • Гравцям не дозволяється навмисно відбивати м’ячі головою. Якщо суддя таке помітив, то гравець вибуває, «аут».
  • Гравці не повинні підіймати або підтримувати своїх товаришів по команді під час лову, кидка тощо.
  • Гравці, які вибули, не повинні заважати або торкатися будь-яких м’ячів під час «ауту». (Якщо вони тільки не подають м’ячі до поля)
  • Жодній команді не дозволяється тримати всі 6 м’ячів на своїй половині майданчика більше ніж 10 секунд. Якщо команда володіє всіма м’ячами, вона повинна докласти всіх зусиль, щоб перекинути хоча б 1 м’яч на половину суперника. Перше порушення цього правила призведе до зупинки гри та роздачі всіх 6 м’ячів команді суперника.
  • Якщо ви ухиляєтеся від м’яча, і в результаті ви виходите за межі майданчика, тоді ви «аут», вибуваєте.
  • «Гарячий м’яч». Якщо ви НЕ кинете м’яч упродовж 10 секунд, вас буде видалено.

Команда

Кількість гравців повинна складати 6 активних гравців, які знаходяться на полі гри, не враховуючи двох людей, які не знаходяться під час гри на полі. Також ці гравці є запасними, їх завдання подавати м’ячі, які виходять за поле.

Час та перемога у грі.

Команда, яка першою правильно усуне всіх гравців суперника, буде оголошена переможцем. Якщо жодна з команд не вилетіла протягом належного періоду часу, переможцем буде оголошено команду, у якій залишилося більше гравців.

Кожен сет оцінюється в 1 бал за матч.

• Мета: Набрати найбільшу кількість сетів/очок протягом 30-хвилин гри.

Ігри проводяться у вигляді 2 таймів по 15 хвилин з кількома перервами між ними. Якщо є ігри, які йдуть довго або коротко, це може вплинути на встановлений час ігор і таймів. У перерві команди змінюються сторонами майданчика.