Днями педагоги з міста Жмеринка Вінницької області побували в Хмельницькому. Тут жмеринські освітяни – керівники управління освіти та закладів загальної середньої освіти – зустрілися зі своїми колегами. Зустріч стала чудовою платформою для обміну досвідом в контексті реформування освіти. Представники педагогічної громадськості обох міст обмінювалися досвідом праці, практикою впровадження реформи в освіті, ділилися враженнями від запровадження новітніх технологій, вимог до функціонування Нової української школи… Головну увагу освітяни зосередили на питанні запровадження профільного навчання у старшій школі.
Виконувачка обов’язків директора Департаменту освіти та науки міської ради Ольга Кшановська детально окреслила механізм формування мережі ліцеїв у Хмельницькій громаді. Це важливий і необхідний крок до створення освітнього середовища, яке сприяє розвитку та самореалізації молоді.
Гості мали можливість на власні очі побачити кращі практики хмельницьких шкіл. У ліцеї №1 директор Святослав Ратушняк продемонстрував перспективи створення академічного багатопрофільного ліцею. Такі заклади стануть взірцем сучасної профільної освіти, де кожен учень може знайти свій шлях до знань.
Оксана Ратушняк, директорка комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників», на практичному досвіді роботи детально проаналізувала ефективність різних форм і методик сприяння професійному розвитку педагогічних працівників. Адже нині так важливо створити систему постійного навчання та самовдосконалення у педагогічній професії.
У ліцеї №15 імені Олександра Співачука щоденно доказують, що навчатися ніколи не пізно, що освіта доступна кожному. Директорка Алла Кіящук розповіла й продемонструвала, як ліцей працює з дітьми з особливими освітніми потребами, зокрема з учнями із вадами зору, показуючи, що освіта без бар’єрів є можливою.
Ліцей №3 імені Артема Мазура має багаторічний досвід впровадження багатопрофільного навчання. Заступниці директора цього закладу освіти Лілія Сивак і Таміла Михайлів всебічно проаналізували й надали практичні поради щодо змісту й організаційно-управлінських аспектів профільного навчання у старшій школі в контексті впровадження освітньої реформи. Ці вагомі поради щодо профільного навчання знайдуть застосування у багатьох школах.
Побували жмеринські педагоги у нашій «Школі майбутнього», як справедливо іменують Початкову школу №1. Тут постійно впроваджують інноваційні та креативні методи, які позитивно трансформують навчальний процес. Екскурсію закладом провела директорка Тамара Газда. Вона з ентузіазмом ділилася своїм баченням освіти нового покоління.
Зустріч освітян із сусідніх областей визнано взаємокорисною, вона стала прикладом взаємодії та партнерства. Для досягнення гарних результатів потрібно вивчати найліпший досвід колег, об’єднувати зусилля усіх педагогів.
Хмельничани отримали запрошення побувати в Жмеринці у зручний для них час.
Більше інформації ось тут: https://osvita.khm.gov.ua/?cat=1
Якщо у Вас виникли запитання, скаги чи пропозиції, Ви можете заповнити форму нижче та отримати відповідь у зручному форматі!
* — обов’язкові поля