14 березня – День українського добровольця

12.03.2021 11:17
Поділитися новиною
Постановою № 1822 Верховної Ради України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, підвищенню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань було прийнято рішення «Про встановлення українського дня добровольця» (14 березня 2017 р.). Саме добровольці першими стали на захист Української незалежності в 2014 р. проти російського агресора, як це робили їх пращури: руські воїни, козаки, УПівці, українці в радянській армії.

Хоч це Свято і є новим для національного календаря України, проте явище, якому воно присвячене, споконвіку супроводжує український народ – гуртуватися при спільній загрозі. Недаремно існує народна мудрість: «Моя хата скраю – ворога першим зустрічаю!». Яскрава національна риса і традиція українського народу – бути небайдужим до свого сьогодення та майбуття, до долі своїх дітей, честі і пам’яті своїх славних батьків.

Пам’ятна монета – День українського добровольця

Череда сучасних подій, які підштовхнули офіційні державні структури до створення цього Дня, ще далека від завершення. Вони мали свій початок з глибокої підготовки «братнім» північним сусідом чергової агресії і окупації українських земель. З кінця 2013 р. і особливо з 20-х чисел лютого 2014 р. це вже було неможливо приховати. Почалася окупація Кримського півострова.

Часу на повноцінну офіційну координацію для повномасштабної протидії цій агресії просто не було, тим більше, що агресор став шантажувати світове співтовариство нанесенням ядерних ударів по території Європи та України. У цей, один з найскладніших для країни і світу моментів історії, Україні першими на допомогу прийшли саме українські добровольці, яким активно допомагали та яких забезпечували українські волонтери.

У пояснювальній записці до Постанови Верховної Ради України № 4261 «Про встановлення Дня українського добровольця» повідомляється, що саме в цей день – 14 березня 2014 р. на полігоні в Нових Петрівцях уже більше як 500 бійців самооборони Майдану (Народного Віче) почали підготовку до участі в боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність України. 

Агресор став стрімко втрачати ініціативу, а захоплені населені пункти східної України стали звільнятися від загарбника. Це дало необхідний час нашим доблесним українським військовим частинам і державі організувати ефективну систему і лінію оборони від регулярної російської армії на лінії кримського перешийка і більш ніж 400 кілометрів східних кордонів, через які і почалося криваве військове вторгнення. Агресор був зупинений, захопивши тільки частину донецької та луганської областей.

Важливою датою є 23 грудня 2019 р., коли Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам з-поміж учасників антитерористичної операції», яким врегульовано надання статусу учасника бойових дій добровольцям. Закон передбачає надання статусу УБД тим, хто брав участь в АТО не менше 30 календарних днів (зокрема за сукупністю днів перебування).

Варто згадати про бойові втрати, які приніс ворог: починаючи з 1 січня 2020 року, 35 чол. загинуло в зоні проведення бойових дій станом на 12 березня 2020 р. Війна призводить до непоправних наслідків і на мирній території України: зазнавши психологічних та фізичних травм, несумісних із життям, гинуть демобілізовані. Наразі тільки за цей рік померло 36 демобілізованих бійців.

Боротьба триває!

 

З Днем українського добровольця!

Ставмося з повагою до наших захисників!

Марія Поливач,
директор музею історії НУБіП України

(матеріали взято з сайту НУБіП України http://nubip.edu.ua/node/72756 )

    Електронне звернення

    Якщо у Вас виникли запитання, скарги чи пропозиції, Ви можете заповнити форму нижче та отримати відповідь у зручному форматі!

    * — обов’язкові поля

    *

    *

    *

    *

    *

    *

    Дозволені файли у форматі jpg, jpeg, png, gif, pdf, doc, docx, ppt, pptx, які не перевищують розмір 2 Мб.

    Надсилаючи форму, Ви даєте згоду на обробку персональних даних

    Корисні посилання
    Хмельницька міська рада
    Хмельницька міська рада
    Департамент освiти i науки Хмельницької обласної державної адмiнiстрацiї
    Департамент освiти i науки Хмельницької обласної державної адмiнiстрацiї
    Інформаційна система управління освітою
    Інформаційна система управління освітою
    Мiнiстерство освiти i науки України
    Мiнiстерство освiти i науки України
    Нова українська школа
    Нова українська школа

    Ми в соц мережах
    Електронне звернення news

    Якщо у Вас виникли запитання, скаги чи пропозиції, Ви можете заповнити форму нижче та отримати відповідь у зручному форматі!

    * — обов’язкові поля

    *
    *
    *
    *
    *
    *
    Дозволені файли у форматі *.doc, *.docx, *.exl, *.exls, *.png, *.jpg, які не перевищують розмір 2 Мб.