Європейський день боротьби з торгівлею людьми, започаткували 18 жовтня 2007 року. Такий день необхідний для об’єднання роботи та підвищення рівня обізнаності з найдавнішим негативним явищем – торгівлею людьми, особливо жінками та дітьми. Адже торгівля людьми – це найсерйозніший злочин проти людини. Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу
Нині, в часи воєнного лихоліття, зіткнувшись віч-на-віч із окупантами, переживши внутрішнє переміщення та виїзд за кордон, економічний спад українці стали уразливішими до різних форм експлуатації. У зв’язку з цим актуалізується проблема потрапляння громадян України у ситуації торгівлі людьми.
Зважаючи на це, в усіх закладах освіти нашої громади проведено низку заходів щодо відзначення Європейського Дня боротьби з торгівлею людьми.
Наприклад, у ліцеї №17 практичною психологинею Світланою Бібік і соціальною педагогинею Оксаною Смолінською проведені бесіди, присвячені темі торгівлі людьми, організовані відповідні інформаційні виставки…
У Вищому професійному училищі №25 міста Хмельницького викладачкою біології Аліною Оберемок та практичною психологинею Оксаною Костенко проведено заняття з елементами тренінгу: «Торгівля людьми. Як не стати жертвою?». Учні тренувалися розпізнавати небезпечні ситуації, пов’язані з торгівлею людьми, і правильно реагувати на них. Вони аналізували методи вербування, намагалися самостійно визначити етапи торгівлі людьми…
Останні статистичні дані Міжнародної організації з міграції (МОМ) засвідчують – щорічно мільйони людей по всьому світу стають жертвами торгівлі людьми. У 2023 році понад 50 000 жертв було виявлено тільки в Європі.
Міністерство соціальної політики України інформує: якщо ви чи ваші знайомі потрапили в небезпеку звертайтеся за такими номерами:
Світлини закладів освіти.
Більше інформації ось тут: https://osvita.khm.gov.ua/?cat=1
Якщо у Вас виникли запитання, скаги чи пропозиції, Ви можете заповнити форму нижче та отримати відповідь у зручному форматі!
* — обов’язкові поля