Упродовж січня-квітня цього року для керівників закладів освіти, психологів і соціальних педагогів, вихователів-методистів і представників Департаменту освіти та науки Хмельницької міської територіальної громади проведено низку важливих тренінгів.
132 працівники психологічної служби громади та понад 200 педагогічних працівників за цей час удосконалили свої знання й навички надання першої психологічної допомоги дітям і дорослим, сприяння пристосуванню дітей для навчання в умовах війни, а також особливостей праці й спілкування з військовими та ветеранами Збройних Сил.
Такі тренінги допомагають готуватися до нових викликів сьогодення й майбутнього.
Як допомогти дитині, яка живе у війні? Як підтримати батька-військового, який щойно повернувся з фронту? Як не пропустити небезпечний сигнал у поведінці підлітків? Такі й подібні запитання виникають досить часто.
Тому життєвою необхідністю став тренінг від ГО «Захист – об’єднання волонтерів» та «Ветеранського простору» про особливості комунікації з військовими та ветеранами. Адже захисники повертаються додому, до своїх родин, до своїх дітей, які навчаються у наших школах та садочках. Вміння будувати діалог, розуміти їхній досвід і психологію – це крок до їхньої успішної адаптації в суспільстві.
Тренінги «Перша Психологічна Допомога» для дорослих та дітей від Червоного Хреста – це вміння бути поруч у найважчі моменти, розпізнати біль, тривогу та надати необхідну підтримку для тих, хто пережив травматичний досвід війни.
Інформаційна зустріч зі Службою безпеки України – це усвідомлення загроз та здобуття знань, як вберегти молодь від ворожих впливів, як працювати з дітьми з дезадаптивною поведінкою, особливо серед внутрішньопереміщених осіб. Це про активну профілактику та захист майбутнього покоління України від підступних планів агресора.
Щиро дякуємо громадській організації «Захист – об’єднання волонтерів», Товариству Червоного Хреста в Україні, працівникам Служби безпеки України за проведені тренінги, за потужну підтримку.
Війна залишає глибокі шрами – видимі й невидимі. Наші діти, педагоги, батьки щодня стикаються з її наслідками. Вміння надавати психологічну підтримку, розуміти потреби ветеранів – це нині необхідна навичка для кожного, хто працює в освітній сфері.
Більше інформації ось тут: https://osvita.khm.gov.ua/?cat=1
Якщо у Вас виникли запитання, скаги чи пропозиції, Ви можете заповнити форму нижче та отримати відповідь у зручному форматі!
* — обов’язкові поля