Сьогодні в Україні, на жаль, реалії такі, що повітряні тривоги та вибухи стали частиною дитинства багатьох українських дітей. У цій непростій ситуації надзвичайно зростає роль освіти, яка готує їх до дій у надзвичайних ситуаціях. Адже знання – це щит, а практичні навички – це суперсила.
Саме тому з 21 до 25 квітня у закладах освіти Хмельницької міської територіальної громади пройшов традиційний, життєво важливий захід – Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності/Тиждень безпеки дитини. Це не просто черговий пункт навчальної програми, а свідчення того, що безпека наших дітей – безумовний пріоритет для нашої громади.
Мета цього Тижня, який регулярно проводиться за наказом Департаменту освіти та науки, проста й зрозуміла: сформувати у дітей свідоме ставлення до власного життя та здоров’я і, що найголовніше, озброїти їх практичними навичками безпечної поведінки як у повсякденні, так і під час кризових ситуацій.
Малеча з дитячих садочків опановувала науку через гру. Тут педагоги створили справжню країну безпеки, де навчання перетворилося на захопливу пригоду. Майже 8 тисяч дошкільнят та їхніх вихователів занурились у світ важливих знань. Через мотиваційні бесіди, пізнавальні заняття та творчі аплікації діти вчилися правил безпеки вдома, на вулиці, а також діям у надзвичайних ситуаціях.
Вони обговорювали важливі правила, грали в ігри-моделювання, переглядали пізнавальні сюжети. Хвилинки безпеки з ситуаціями-провокаціями, перегляд мультфільмів – все це допомагало малюкам засвоїти, як поводитись з незнайомцями, що робити при агресії однолітків, як діяти, якщо загубився. Це були не сухі лекції, а живе, інтерактивне спілкування. Цифри говорять самі за себе: понад 2700 ігор на тему безпеки, 115 конкурсів малюнків, 263 вікторини – це лише частина проведених заходів…
У закладах середньої освіти громади програма Тижня була ще насиченішою та адаптованою до віку учнів. Майже 38 тисяч школярів та вчителів долучились до заходів. Особливий інтерес викликали зустрічі з поліціянтами, які ділилися секретами безпечної поведінки на дорозі та в транспорті, а також захопливі екскурсії до пожежної частини, де можна було на власні очі побачити роботу рятувальників. Школярі опановували життєво необхідні навички – вчилися надавати першу домедичну допомогу.
Масштаб проведеної роботи вражає: 81 тематична лінійка, 561 відкритий урок, 421 лекція, 100 виставок, 349 ігор, 1184 бесіди, 101 конкурс малюнків, 456 вікторин та змагань. За кожною цифрою – дитина, яка отримала важливе знання, вчитель, який вклав частинку душі, і крок до безпечнішого майбутнього.
Цьогоріч особливий акцент був зроблений на практичних навичках, які є надзвичайно важливими в умовах воєнного стану. Діти не просто слухали, вони вчилися:
— Правильно діяти під час повітряної тривоги: Швидко, без паніки знаходити укриття.
— Розпізнавати та поводитися при виявленні вибухонебезпечних предметів: Це знання може врятувати життя.
— Збирати «тривожну валізу»: Розуміти, що потрібно мати під рукою в екстреній ситуації.
— Здійснювати правильну евакуацію: Знати шляхи порятунку.
— Надавати першу домедичну допомогу: Уміння, яке може врятувати чиєсь життя.
Набуті знання та, що найважливіше, здобуті практичні навички стануть запорукою захисту наших дітей у майбутньому.
Адже дитина почувається у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти. В умовах війни ці знання – це не просто елемент освітньої програми. Це життєво необхідні навички, які можуть врятувати життя дитини та її близьких.
Більше новин ось тут: https://osvita.khm.gov.ua/?cat=1
Якщо у Вас виникли запитання, скаги чи пропозиції, Ви можете заповнити форму нижче та отримати відповідь у зручному форматі!
* — обов’язкові поля