Ми не можемо уявити школу без вчителів, дитячий садочок без вихователів чи їдальню без кухарів. Але саме з таким викликом сьогодні стикається освітянська галузь Хмельницької громади. Заклади освіти потребують: педагогів, спроможних запалити іскру знань, вихователів, що дарують тепло й безпеку, медичних працівників, які подбають про здоров’я, бухгалтерів, що розв’язуватимуть фінансові питання, працівників харчоблоків, які смачно годуватимуть наших дітей, та технічних працівників, що забезпечать комфорт і лад.
Департамент освіти та науки міської ради не чекає на якесь диво. Тут намагаються діяти рішуче й нестандартно.
Ще у березні зібрали однодумців – керівників закладів освіти, які готують саме тих фахівців, яких так потребує наша освіта. Тоді говорили про наболіле, про кар’єрну інтеграцію випускників. Адже кожна незаповнена вакансія в наших школах і садочках – це не просто прогалина у штатному розписі. Це втрачена можливість дати дітям важливі знання, турботу, пораду, щиру підтримку…
Тоді ж, під час березневої зустрічі, народилася ідея – йти назустріч тим, хто вже стоїть на порозі дорослого життя та вибору професії. Йти до вишів, до закладів професійної освіти й говорити чесно та відкрито зі студентами. Проводити справжню профорієнтацію, будувати місточки між випускниками та закладами освіти.
І ось, у травні, ця ідея вже втілюється в життя. «Кар’єрна інтеграція» прийшла в навчальні заклади.
Днями до майбутніх педагогів – випускників Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії – завітали справжні майстрині своєї справи: Анна Шевчук, консультант професійних спільнот КУ ХМР «ЦПРПП» та Інна Грона, директор ХЗДО №20 «Білочка». Вони не читали лекцій, а вели живу розмову про те, що таке бути педагогом сьогодні, про кар’єрні перспективи, можливості й таємниці професії.
А паралельно, у Хмельницькому торговельно-економічному фаховому коледжі ДТЕУ, з майбутніми кухарями та бухгалтерами спілкувалися Ольга Гура, спеціаліст Департаменту освіти, Юлія Кіцак, головний бухгалтер ліцею №14 та Валентина Мартинюк, шеф-кухар ХЗДО №6. Вони ділилися своїм досвідом, розповідали про специфіку роботи саме в освітній галузі та надихали своїм прикладом.
Проєкт «Кар’єрна інтеграція» – це не тільки про працевлаштування. Найголовніше — показати молоді, наскільки важливими, цікавими та перспективними можуть бути професії в освіті та навколо неї. Випускники матимуть роботу, а заклади освіти кадрове забезпечення.
Сподіваємось побачити перші позитивні результати вже цього року.
Більше інформації ось тут: https://osvita.khm.gov.ua/?cat=1
Якщо у Вас виникли запитання, скаги чи пропозиції, Ви можете заповнити форму нижче та отримати відповідь у зручному форматі!
* — обов’язкові поля