Цього тижня на території рекреаційного центру «Берег Надії», розташованого у прадавньому лісі біля села Головчинці, Хмельницький міський центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді і Департамент освіти та науки міської ради започаткували перші туристичні змагання серед освітян територіальної громади.
І хоч захід відбувався вперше, він спричинив помітну активність у колективах закладів освіти. Майже пів сотні активних педагогів зголосилися до участі. Адже тут можна підвищити фахові знання з техніки пішохідного туризму й спортивного орієнтування, виживання в природних умовах. Згодом ці навички педагоги поширять серед учнів.
Змагання проводились серед чоловіків та жінок в окремих заліках на дистанціях «Індивідуальна смуга перешкод». Учасники проходили технічні етапи: «Паралельні мотузки», «Траверс схилу», «Колода», «Підйом по схилу», «Жердини». А також змагались у конкурсній програмі. Потрібно було на швидкість розпалити багаття, зав’язати 4 туристичних вузли, визначити відстань до об’єкта, пройти тестові завдання з топографії. Це програма першого дня спортивного суперництва під гаслом «Живи активно».
Наступного дня були змагання зі спортивного орієнтування, де потрібно було за допомогою спортивної карти відшукати 9 контрольних пунктів. Протяжність дистанції – 2,5 км.
У конкурсній програмі серед жінок визначились лідери:
1 місце – Каплун Тетяна Михайлівна, вчителька фізичного виховання Іванковецького ліцею.
2 місце – Марчук Ірина Василівна, вчителька початкових класів СЗОШ №8.
3 місце – Івасюнько Майя Юріївна, вчителька математики гімназії №1.
Серед чоловіків:
1 місце – Гринчук Віктор Васильович, вчитель математики, НВК №4.
2 місце – Литвинюк Богдан Анатолійович, вчитель фізичної культури НВК №7.
3 місце – Садовий Микола Олегович, вчитель фізичної культури НВК №6.
У загальному заліку змагань «Живи активно» призерами стали:
Серед жінок:
1 місце – Каплун Тетяна Михайлівна, вчителька фізичної культури Іванковецького ліцею та Марчук Ірина Василівна, вчителька початкових класів СЗОШ №8.
2 місце – Фурман Лариса Миколаївна, вчителька фізичної культури ЗСОШ №21.
3 місце – Собко Марина Іванівна, вчителька української мови та літератури СЗШО №18.
Серед чоловіків:
1 місце – Нащубський Олександр Олександрович, вчитель фізичної культури ТБЛ та – Садовий Микола Олегович, вчитель фізичної культури НВК №6.
2 місце – Цалай Василь Сергійович, вчитель географії НВО №28.
3 місце – Гринчук Віктор Васильович, вчитель математики НВК №4.
Крім цього, педагоги взяли участь у творчому конкурсі на кращий туристичний маршрут та розіграші інтерактивних картин. На цих картинах зображені історичні будівлі Хмельницького, які – при скануванні QR-коду – буквально оживають у форматі 3D. Картини цікаві тим, що доступними стають одразу два зображення – теперішній вигляд історичної пам’ятки і те, як би вона могла виглядати, якби донині зберегла свою первісну, історичну зовнішність.
Переможців туристичних дистанцій і конкурсів нагородили грамотами, медалями та цінними подарунками Хмельницького міського центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді і Департаменту освіти та науки міської ради.
Краса осіннього лісу, цілюще повітря, корисне спілкування, азарт змагань, дружня підтримка колег на дистанціях, нові туристичні навики, вечір пісні під гітару біля багаття, смачна юшка залишили в кожного учасника заходу незабутні спогади.
Прощаючись казали: «До нових зустрічей на «Живи активно – 2022!».
Вітаємо призерів та всіх учасників туристичних змагань.
Більше новин ось тут: https://osvita.khm.gov.ua/?cat=1
Якщо у Вас виникли запитання, скаги чи пропозиції, Ви можете заповнити форму нижче та отримати відповідь у зручному форматі!
* — обов’язкові поля