26 жовтня у міській раді відбулася презентація ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді». Цей напрямок праці ініційований спеціалізованою структурою Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і спрямований на підтримку місцевої влади у реалізації ними прав дітей.
Зрозуміло, що в нашому обласному центрі спеціально не чекали появи цієї ініціативи. В місті чимало зроблено для того аби діти й молодь почувалися тут комфортно. На цьому наголосив у вітальному слові міський голова Олександр Симчишин: «З 1 січня 2021 року до мережі закладів освіти підпорядкованих Департаменту освіти та науки увійшли додатково 14 закладів загальної середньої освіти та 11 закладів дошкільної освіти. Нині мережа комунальних закладів освіти територіальної громади налічує 52 заклади загальної середньої освіти, 54 заклади дошкільної освіти, 5 закладів позашкільної освіти, 6 закладів професійно-технічної освіти. Ми намагаємось робити все, щоб діти, навчаючись у закладах освіти, отримали гарний старт у житті, щоб мали змогу реалізувати свій потенціал, щоб виростали здоровими, брали участь в житті громади. Місто, одне з небагатьох, зростає за рахунок природного приросту. Коли в місті народжується більше ніж помирає, значить місто живе, розвивається, оновлюється. Не даремно для нас важливим є гасло «Хмельницький щодня новий»…
Керівник відділу соціальної політики ЮНІСЕФ Україна Юсуф Бафозода привітав готовність міста долучитися до згаданої вище ініціативи.
Нинішня онлайн-нарада мала установчий характер, під час наради обговорили актуальні питання приєднання до ініціативи муніципалітетів-ініціаторів. Адже приєднання до ініціативи – це серйозний крок громади, він підкріплюється рішенням місцевого органу врядування та підписанням офіційного меморандуму з ЮНІСЕФ. Кінцева мета приєднання громади до ініціативи – отримання статусу громади, дружньої до дітей та молоді.
У представленні ініціативи взяли участь представники Департаменту освіти та науки міської ради, Молодіжного центру, керівники закладів освіти, педагоги, громадськість…
ДОВІДКОВО:
Глобально ініціатива впроваджується з 1996 року. На цей час ініціативу підтримали понад 3 000 муніципалітетів у 38 країнах на п’яти континентах. В Україні ініціатива реалізується з 2018 року. Більше 170 муніципалітетів висловили бажання приєднатись до ініціативи. В Україні станом на 1 серпня 2021 року в ініціативі беруть участь 35 міст і громад (23 з них вже мають проміжний статус кандидата), у яких мешкає більш ніж 9 млн. людей.
ЩО ДАЄ ІНІЦІАТИВА ГРОМАДІ?
Муніципалітет отримує потужну громадську та інвестиційну підтримку, що сприяє розбудові місцевої демократії та досягненню консенсусу на місцевому рівні. До того ж громада долучається до великої мережі всесвітньої взаємодопомоги, до якої входять муніципалітети з інших країн.
Більше новин ось тут: https://osvita.khm.gov.ua/?cat=1
Якщо у Вас виникли запитання, скаги чи пропозиції, Ви можете заповнити форму нижче та отримати відповідь у зручному форматі!
* — обов’язкові поля