В Україні триває реформа шкільного харчування.
Освітянські заклади Хмельницького одними з перших у державі долучилися до реформування. Міський голова Олександр Симчишин зустрічався з Євгеном Клопотенком, кухарі закладів освіти ознайомились з прогресивними ідеями столичного кухара-новатора і взяли їх на озброєння.
І з 2019 року учні обласного центру перейшли на оновлене меню за збірником Євгена Клопотенка. Нині в меню для дітей переважають страви приготовлені за щадними технологіями шляхом запікання, тушкування та відварювання, зменшено використання солі та цукру.
Розроблено перспективне чотиритижневе меню на зимовий період враховуючи нові норми та вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 року № 305. Головною метою цих змін є збалансоване, корисне та сучасне харчування.
Фахівці з харчування не зупиняються на досягнутому, вони регулярно беруть участь у різноманітних форумах, семінарах, щодо організації здорового харчування у закладах освіти, обмінюються досвідом з колегами з інших громад, підвищують власну кваліфікацію.
Сьогодні одноразовим харчуванням (сніданком) за рахунок бюджетних асигнувань забезпечені 16 534 учні 1-4 класів.
Крім цих учнів пільговим харчуванням забезпечені:
учні 5-11 класів, з числа дітей:
сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
батьки яких загинули під час участі в антитерористичній операції/операції об’єднаних сил;
батьки яких були учасниками антитерористичної операції/операції об’єднаних сил і померли;
батьки яких є учасниками антитерористичної операції/операції об’єднаних сил або брали участь у антитерористичній операції/операції об’єднаних сил;
із сімей, які переселені з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції/операції об’єднаних сил;
із сімей учасників Революції Гідності, які отримали ушкодження здоров’я, факт участі яких встановлено Міжвідомчою комісією з питань встановлення факту участі осіб у Революції Гідності;
із сімей загиблих під час участі в Революції Гідності;
з числа осіб, визначених у статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
яким згідно із Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Звичайно, досягти ідеалу в галузі харчування школярів важко, як кажуть, догодити всім, неможливо, адже кожна людина має свої смаки, уподобання й переконання. Втім, Департамент освіти та науки прагне постійного вдосконалення цієї роботи. І тому готовий вислухати пропозиції та зауваження батьків і фахівців. Звертайтеся до Гури Ольги Вікторівни, спеціаліста з харчування Департаменту, за телефоном: 704606…
Більше новин ось тут: https://osvita.khm.gov.ua/?cat=1
Якщо у Вас виникли запитання, скаги чи пропозиції, Ви можете заповнити форму нижче та отримати відповідь у зручному форматі!
* — обов’язкові поля