Відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту» рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).
Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.
Рішення про утворення комунальних початкових шкіл, гімназій як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу), приймають районні, міські, сільські, селищні ради.
Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проєкту відповідного рішення засновника.
Пропозиції щодо модернізації мережі закладів освіти Хмельницької міської територіальної громади у 2022 році сформовано на основі аналізу стану наявної мережі, визначення її ефективності, соціальної та економічної доцільності, демографічної ситуації з прогнозуванням дитячого контингенту на наступні роки та виходячи з необхідності дотримання вимог економічної доцільності та ефективності функціонування закладів освіти у громаді, зменшення частки витрат на заробітну плату та оплату комунальних послуг у нормативі фінансової забезпеченості, а також забезпечення раціональної концентрації та ефективного використання матеріальних, фінансових, кадрових ресурсів громади тощо.
На території села Водички на даний час функціонує два заклади освіти: Водичківський заклад дошкільної освіти «Джерельце» Хмельницької міської ради Хмельницької області та Водичківська гімназія Хмельницької міської ради Хмельницької області. Заклад дошкільної освіти розташований у приміщенні Водичківської гімназії, має проєктну потужність на 18 осіб (1 різновікова група). У закладі сьогодні функціонує одна група, в якій по списку 10 дітей. Але моніторинг відвідування вихованцями закладу протягом двох останніх років показав, що в середньому садочок відвідує 5 осіб. Часто в групі буває від 5 до 7 дітей. Штат працівників дошкільного закладу освіти становить 4,6 ставок. З кожним роком кількість дітей, зарахованих до закладу, зменшується, відтак, кількість дітей, що відвідуватиме дошкільний заклад, буде менша. Якщо рахувати вартість утримання однієї дитини по списку вона становить приблизно 155 670,00 грн. на рік.
У Водичківській гімназії Хмельницької міської ради Хмельницької області функціонує 6 класів, у яких навчається 38 здобувачів освіти – це 3 класи початкової школи та 4 класи базової школи. Наповнюваність учнів по класах наступна: 1 клас – 0 осіб; 2 клас – 5 осіб; 3 клас – 8 осіб; 4 клас – 4 особи; 5 клас – 6 осіб; 6 клас – 6 осіб; 7 клас – 8 осіб; 8 клас – 5 осіб та 9 клас – 4 особи. Вартість утримання одного учня в Водичківській гімназії Хмельницької міської ради Хмельницької області у 2021 році становило 86 855,60 грн. на рік.
Виходячи з перелічених демографічних, соціальних, економічних проблем, вбачаємо недоцільність функціонування двох окремих юридичних осіб, натомість, пропонуємо створити у селі єдиний заклад освіти, який об’єднає у своїх стінах початкову, базову та дошкільну освіту.
Заходи з реорганізації шкільної мережі планується провести з метою створення єдиного освітнього простору, раціонального та ефективного використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх потреб учнів та вихованців.
Пропозиція Хмельницької міської ради: враховуючи вищевикладене, проаналізувавши перспективну мережу, кадрове забезпечення, матеріально-технічну базу, пропонуємо проєкт рішення міської ради «Про реорганізацію Водичківського закладу дошкільної освіти «Джерельце» Хмельницької міської ради Хмельницької області шляхом приєднання до Водичківської гімназії Хмельницької міської ради Хмельницької області»:
вул. Грушевського, 53, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29000 (Департамент освіти та науки Хмельницької міської ради)
До участі в громадському обговоренні запрошуються всі жителі села Водички. Усі пропозиції та зауваження подаються виключно із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає.
Увага! Анонімні пропозиції не будуть реєструватись та розглядатись!
Свої зауваження та пропозиції просимо подавати з 8.00 години 23 червня 2022 року по 17.00 годину 07 липня 2022 року у форматі, зазначеному в пункті 4.
Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Хмельницької міської ради.
Якщо у Вас виникли запитання, скаги чи пропозиції, Ви можете заповнити форму нижче та отримати відповідь у зручному форматі!
* — обов’язкові поля